ZUZKA

ALIGEROVÁ

Narodila jsem se v roce 1991 v Sokolově, ale celý život jsem žila v Brně a teď v Ruprechtově, kde mám i svůj ateliér.

 

Již od předškolních let jsem ráda čmárala a od 5 let jsem docházela na základní uměleckou školu. Vedl mě malíř Miloš Kříž. Ateliér jeho a jeho ženy navštěvuji do dneška, získala jsem zde základy kresby, malby, portrétní i figurální kresby a dalších výtvarných technik. Také jsem aktivně navštěvovala středisko volného času, kde mě nejvíce přitáhla keramika a řemesla.

 

Moje aktuální tvorba spočívá v analogové malbě a kresbě. Ráda zkouším nové věci, experimentuji, kombinuji vše, co už jsem se v životě naučila a hledám tu nejlepší techniku/y pro dané téma, motiv, zadání či vlastní myšlenku. Baví mě i prostorová tvorba, ilustrace a poslední dobou hodně láká klasická grafika.
Moje tvorba vychází z fantazie i reality a z toho, co vidím a žiji. Zobrazuji realitu buď přímo nebo s přídavkem vlastní fantazie, vnitřních pocitů a nálad. Baví mě zpracovávat, co nám svět nabízí, hlavně navždy fascinující přírodu i "um" člověka a pak, co vyvolává pohled na svět a děj kolem nás v mojí vlastní hlavě.   

 

Mimo vlastní tvorby kreslím ilustrace a loutky do lesní školky, kde pracuji a také předávám dál zkušenosti ostatním v ateliéru malujemespolu.cz. Ve volném čase lezu po skalách, jezdím na kole, brouzdám se přírodou, chovám čtyřnohou příšeru, pěstuji masožravky, učím se, tvořím a prostě radostně žiji.

118843370_1386309984893397_2132771164046
ksicht.jpg

Spolupráce:

Lesní klub Letorost, Womyl boulders, KOMA festival, Zlatá lezečka, Komec - sportovní areál Brno Komárov, OBRAZ – Obránci zvířat, z. s., Královská divadelní společnost Effrenata, Hearts of Creation/Girlz of HoC, Art bar, SVČ Lužánky, eMontana, LMŠ Sýkorka

Výstavy:

  • Několik společných výstav v rámci ateliéru manželů Křížových, Šlapanice a ZUŠ Františka Jílka

  • 2016, 2017, 2018, 2019 - KOMA festival, malování během festivalu, společná výstava na závěr

  • 2019 - Vernisáž: GIRLZ of HOC&Strejček: K.O.Operace, Panksy, společná výstava

  • 2019/2020 - Nocturne Number a GoH spolupráce - umění na párty

  • Červen/Srpen, 2020 - Light Art, Schrott, společná výstava (kovaných) svítidel

  • Září, 2020 - DuckBar, Brno - První samostatná výstava

Ocenění:

festival Setkání/Encounter 2012 - 4. místo

Ruprechtov, 30.10.2020